Norbertanki - OPraem - Zakon Norbertański Zakony

Norbertanki

Norbertanki, właściwie Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Regularnych Zakonu Premonstratensów – katolicki żeński zakon kontemplacyjny.

norbertanki.jpg

Został założony w 1120 roku przez świętego Norberta von Gennep z Xanten w Niemczech, do Polski sprowadzony w 1162. Mottem zakonu jest „Jedno serce i jedna dusza w Bogu”. Propaguje on kult maryjny oraz kult Eucharystii.

Strój zakonny sióstr norbertanek składa się z białego habitu i czarnego welonu. Dom generalny zakonu ma swą siedzibę w Rzymie. Współcześnie w Polsce zgromadzenia norbertanek mieszczą się m.in. w Krakowie i Imbramowicach koło Olkusza.

hastagi na stronie:

#noclegi u siĂłstr zakonnych w krakowie #siostry zakonne krakĂłw noclegi #nocleg u siĂłstr zakonnych krakĂłw #nocleg u siĂłstr zakonnych wrocław #noclegi siostry zakonne krakĂłw #Dominikani PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO DO POSTULATU WYSŁANA SUKIENKA ZAKONA #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO WYSŁANA Sukienka Zakona Do Płot #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO WYSŁANA SUKIENKA ZAKONA Jak Wygląnda #Dominikanki PRZYCZYNY PRZYIECIA ANNY ŁYCZKO #Dominikanki Przyiecje do Postulatu ANNY ŁYCZKO WYSŁANA Sukienka Zakona

Similar Posts