Adoratorki Krwi Chrystusa ASC Rekolekcje

15-21 września 2008, Kościelisko – rekolekcje dla studentek i pracujących

Od 15 do 21 września w Kościelisku koło Zakopanego odbyły się rekolekcje dla studentek. Był to czas wspólnej refleksji nad receptą na udane życie. Takim był temat rekolekcji, w których udział wzięły dziewczęta z Poznania, Lublina i Sosnowca. Podczas pierwszego wieczornego spotkania uczestniczki wraz z ojcem i siostrami prowadzącymi zasiały ziarna zboża, o które troszczyły w czasie trwania rekolekcji. Symbolizowały one kruchość i delikatność naszego życia oraz pielęgnację i troskę, jakich ono wymaga. Wspólne modlitwy, rozmowy i konferencje pomagały odkryć fakt, że tylko życie w Bożej obecności, Jego bliskości jest prawdziwie udane, ponieważ jest ono bez kolorowej obłudy, którą tak łatwo oferuje nam świat.

Dziewczęta dzieliły się również swoimi doświadczeniami, życiem modlitwy i codziennym zmaganiem o to, by coraz głębiej ufać Bogu. Odkrywały na nowo, że autentyczne zaproszenie Boga do swego życia pozwala radować się najmniejszymi drobiazgami, którymi On nas codziennie obdarza. Bóg chce, abyśmy już teraz na ziemi były szczęśliwe, ponieważ Królestwo Boże pośród nas jest (por. Łk 17,21). Przemyślenia owocowały zarówno podczas spacerów w deszczu (ładna jesienna pogoda niestety nie dopisała), Piękno gór było przed nami zakryte. Rozmowy i refleksje były kontynuowane przy herbacie i wspólnej zabawie.

Dziewczęta podsumowały ten czas, jako umocnienie na kolejny rok nauki i pracy.
Rekolekcje prowadzili: o. Łazarz Żukowski OFM, s. Elżbieta Kurnatowska ASC i s. Anna Kleszczyńska ASC.

źródło: http://www.adoratorki.pl/

hastagi na stronie:

#mail marsil com br loc:PL #Zgromadzenje Siustr Misionarek Chrystusa Krola CZY anna dostanje struj zakony #Siostry Misionarkj Chrystusa Króla CZY ZGROMADZENJE POWIADOMJ ANNE O PRZYIECJU #zgromadzenie sióstr krwi chrystusa #Dominikanki CZY ZAKON DA NA BILET POSTULANCE ANNIE ŁYCZKO KIEDY #Dominikanki CZY JEST DLA POSTULANTKI ANNY SUKIENKA ZAKONA W PŁOTACH #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO DO ZAKONU KIEDY LISTĄNOSZKA DOSTARCZY SUKienke Zakonąm #Dominikanki PRZYIECIE STROIU ZAKONEGO od Matki Generarnei Dla Anny z Płot #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO KIEDY POSTULANTKA ANNA DOSTANIE SUKIENKĘ ZAKONĄM #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO Z PŁOT KIEDY ANNA DOSTANIE OBRĄCZKE

Similar Posts