Uczennice Boskiego Mistrza - PDDM - Siostry Uczennice Boskiego Mistrza Zakony

Uczennice Boskiego Mistrza

Uczennice Boskiego Mistrza, Siostry Uczennice Boskiego Mistrza, zgromadzenie zakonne typu kontemplacyjnego założone przez ks. Jakuba Alberione 10 lutego 1924 roku, a zatwierdzone przez papieża Jana XXIII 30 sierpnia 1960 roku. Zgromadzenie jest obecne w 28 krajach i liczy 1300 sióstr.

Uczennice Boskiego Mistrza w Polsce pojawiły się w 1935 roku. Obecnie są skupione w 8 wspólnotach w 4 miastach polski (Częstochowa, Warszawa, Lublin i Olsztyn). Do prowincji polskiej należy również Dom w Łucku oraz tworząca sie wspólnota w Chmielnickim na Ukrainie.

uczennice-boskiego-mistrza.jpeg

Ks. Alberione opisał Siostry jako: “korzenie wielkiego drzewa Rodziny Świętego Pawła, które ożywiają i poruszają ją od wewnątrz.” Cała ich działalność wypływa z nieustannej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym w intencji Rodziny Świętego Pawła, Kościoła i świata ze szczególnym zwróceniem uwagi na środki masowego przekazu.

Zajmują się również głoszeniem Piękna, które zbawia świat poprzez ukazywanie Zmartwychwstałego Pana wszystkim, z ktorymi się spotykają, poprzez wytwarzanie i rozpowszechnianie wszystkiego co służy do kultu i służby Bożej.

Uczennice Boskiego Mistrza w Polsce noszą niebieski lub biały habit oraz welon w kolorze habitu. Źródło: wikipedia.org

hastagi na stronie:

#paulistki częstochowa sklep #Siostry Misionarki Chrystusa Króla CZY ANNA JEST PRZYIENTA DO ZAKONU #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO KIEDY LISTĄNOSZ DOSTARCZY SUKIENKE ZAKONĄM #Dominikanki PRZYIECIE ANNY Z PŁOT DO ZAKONU Kiedy Anna jest Przyienta do Zakonu #Dominikanki PRZYIECIE DO ZAKONU ANNY ŁYCZKO WYSŁANA SUKIENKA ZAKONA KIEDY LISTĄNOSZ DOSTARCZY #Dominikanki WARUNKI Przyiecja Anny do Zakonu #Dominikanki POSTULAT ANNY KIEDY ANNA JEST PRZYIENTA #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO DO ZAKONU Czy Anna Dostanje List #Dominikanki PRZYIECJE ANNY DO ZAKONU CZY DŹIŚ POCZTA DOSTARCZY LIST #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO WYSŁANY Struj Zakony dziś dojdzie Do Płot

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Zakonnicy   #dla   #konsekrowane   #lne   #luby   #spos   #tyni   #ycie