Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji - CPA - Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji Zakony

Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji

Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji (początkowa nazwa Franciszkanki Najświętszego Sakramentu) – zakon klauzurowy powstały w 1854 roku we Francji, łączący ideał klariańskiego ubóstwa z wieczystą adoracją Najświętszego Sakramentu w duchu dziękczynienia.

Założyciele: O. Bonawentura Heurlaut OFM cap. (1816-1887) i M. Maria Klara Bouilleveaux (1820-1871). Do przeniesienia na grunt polski, a następnie rozpowszechnienia na inne kraje przyczyniła się Matka Maria od Krzyża (Ludwika Nałęcz-Morawska 1842-1906).

mniszki-klaryski-350.jpg

Obecnie zakon posiada 8 domów zakonnych w Polsce:

* Bydgoszcz, Elbląg, Hajnówka, Kęty k/Bielska, Kłodzko, Pniewy Wielkopolskie, Słupsk, Ząbkowice Śląskie,
* 1 w Austrii, 1 w Niemczech, 5 w USA, 1 w Bangladeszu, 11 w Indiach.

Zakon ten jest często mylony z innymi Klaryskami: Zakonem świętej Klary.
Źródło: wikipedia.org

hastagi na stronie:

#mniszki klaryski od wieczystej adoracji bydgoszcz #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO Z PŁOT DO ZAKONU #Dominikanki SIOSTRY POSTULANTKI #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO DO ZAKONU UCZYNKI MIŁOSIERNE #Dominikanki PRZYIECIE ANNY Z PŁOT #Dominikanki PRZYIECIE DO ZAKONU STYCZNIU ANNE #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO Z PŁOT KIEDY LISTĄNOSZKA PRZYNIESIE SUKIENKĘ ZAKONĄM DO ANNY #Dominikanki PRZYIECIE DO POSTULATU Anny Łyczko Szczeguły #zakon klauzurowy pniewy #Dominikanki PRZYIECIE DO POSTULATU Anne Łyczko

Similar Posts