Formacja zakonna Misje

Referat Misyjny diecezji świdnickiej organizuje III Diecezjalną Szkołę Animatorów Misyjnych w dniach 9-11 stycznia 2009 r.

Referat Misyjny diecezji świdnickiej organizuje
III Diecezjalną Szkołę Animatorów Misyjnych
w dniach 9-11 stycznia 2009 r.

Szkoła odbędzie się w Bardzie, w domu Sióstr Urszulanek przy ul. Krakowskiej 31 A.

Referat Misyjny diecezji świdnickiej organizuje III Diecezjalną Szkołę Animatorów Misyjnych w dniach 9-11 stycznia 2009 r.
Referat Misyjny diecezji świdnickiej organizuje III Diecezjalną Szkołę Animatorów Misyjnych w dniach 9-11 stycznia 2009 r.
W dniach 9-11 stycznia 2009 r. odbędzie się III Diecezjalna Szkoła Animatorów Misyjnych Diecezji Świdnickiej, której celem jest rozbudzenie i pogłębienie świadomości misyjnej poprzez zapoznanie jej uczestników z celem i formami działania Papieskich Dzieł Misyjnych oraz z duchowością misyjną w realizacji zadań katechety.

W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na możliwości wykorzystania materiałów formacyjnych i animacyjnych przygotowywanych przez PDM oraz sposoby włączenia dzieci i młodzieży w przygotowania i uczestnictwo w różnych formach animacji misyjnej, między innymi w kongresach misyjnych. Chcemy służyć, szczególnie katechetom, pomocą w realizacji wymiaru misyjnego form duszpasterstwa, co – jak pisze Jan Paweł II – jest najbardziej zwyczajnym jego wymiarem (por. RM,83).

Animatorami Szkoły będą przedstawiciele Centrali Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie.

SAM rozpocznie się Mszą św. w piątek 9 stycznia 2009 r. o godz. 17.00, przewidywane zakończenie w niedzielę 11 stycznia o godz. 14.00.

Udział jest również formą doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się telefonicznie do Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej tel. (074) 856 44 05 lub
na adres e-mail: [email protected]

Zgłoszenie powinno zawierać:
– imię i nazwisko
– adres domowy
– parafię
– kontaktowy nr telefonu, e-mail.

ks. Tomasz Czubak
dyrektor PDM diecezji świdnickiej

źródło: http://www.diecezja.swidnica.pl

hastagi na stronie:

#Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO DO ZGROMADZENIA #Dominikanki PRZYIECIE DO POSTULATU #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO KIEDY ANNA JEDŹIE DO ZAKONU #Dominikanki PRZYIECIE ANNY DO ZAKONU KIEDY POSTULANTKA ANNA JEDŹIE DO ZAKONU #Dominikanki PRZYIECIE ANNY WYSŁANA SUKIENKA ZAKONA #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO Z PŁOT DO ZAKONU KIEDY ANNA JEDŹIE DO ZAKONU #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO DO ZAKONU KIEDY ANNA JEDŹIE DO ZAKONU #Dominikanki PRZYIECIE ANNY CZY ANNA WEŹMIE KOMÓRKE DO ZAKONU #Dominikanki CZY KANDYDATKA Z PŁOT JEST PRZYIENTA KIEDY ANNA DOSTANIE PACZKE #Dominikanki MATKA PRZYIEŁA ANNE DO ZAKONU WYSŁANA SUKIENKA ZAKONA JAKIEGĄ JEST KOLORU

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Zakonnicy   #dla   #konsekrowane   #lne   #luby   #spos   #tyni   #ycie