Co czytać

Pozostały mi tylko łzy i modlitwa

Pozostały mi tylko łzy i modlitwa
Daniel Gerber

130 x 200, 240 stron, oprawa miękka, cena 25,00 zł, Święty Wojciech Wydawnictwo

Wstrząsające, oparte na faktach, historie młodych chrześcijanek.

Wobec tych świadectw nie pozostaniesz obojętny..

Ten kraj bywa piekłem. Zwłaszcza dla chrześcijan. Młode dziewczyny, często jeszcze małoletnie, są w Pakistanie porywane i pod groźbą śmierci zmuszane do przejścia na islam, a następnie poślubienia muzułmanina. Ich rodziny starają się odzyskać córki i postawić sprawców przed sądem. Niewielu ludzi gotowych jest im pomóc. Większość bowiem obawia się jednego: oskarżenia o bluźnierstwo.

Dziennikarz Daniel Gerber odwiedził Pakistan i spotkał się z kilkoma uwolnionymi kobietami oraz ludźmi, którzy im pomogli. Oto jego książka.

Daniel Gerber jest niezależnym szwajcarskim dziennikarzem oraz pisarzem, autorem reportaży m.in. z Sudanu, Strefy Gazy, Egiptu. Wraz z żoną Irene i mieszka pod Bernem.

fragment

Nieszczęście zaczęło się pewnego deszczowego piątku. Ojciec Sobii wyciągnął skądś Koran i otworzył na pierwszej stronie.

– Spróbuj to przeczytać – poprosił Teenę, wskazując początek tekstu. Powiedział, że są to objaśnienia do Świętej Księgi, i dodał, że rodzina i tak przygotowuje się do odmówienia piątkowej modlitwy.

Dziewczyna nie zdążyła przeczytać zbyt wielu słów, kiedy do środka wpadła jej siostra:

– Teena, chodź do domu! Ojciec cię woła!

Matka Sobii odparła na to znienacka:

– Nie może iść. Czytała Koran i jest teraz muzułmanką. Wy jesteście chrześcijanami, a Teena nie może już mieszkać z chrześcijanami.

hastagi na stronie:

#Dominikanki PRZYIECIE ANNY DO ZAKONU WYSŁANA SUKIENKA ZAKONA #Dominikanki PRZYIECJE ANNY DO ZAKONU CZY DŹIŚ LIST DOSTANJE #Dominikanki PRZYIECIE ANNY DO ZAKONU JAK WYGLĄNDA SUKIENKA ZAKONA Siostry Postulantki #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO DO ZAKONU M HALINA KARAŚ #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO DO ZAKONU CZY DŹIŚ ANNA DOstanje Obrączke #Dominikanki INFORMACJE O PRZYIECIU ANNY ŁYCZKO #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO KIEDY LISTONĄSZ DOSTARCZY SUKIENKĘ ZAKONĄM #DOMINIKANKI PRZYIECIE ANNY POSTULANTKI DO ZAKONU WYSŁANA SUKIENKA ZAKONA #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO Wysłana Sukienka Zakona kiedy Anna jąm Dostanje #Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO WYSŁANA SUKIENKA ZAKONA CZY DZIŚIAJ ANNA JĄM DOSTANIE

Similar Posts