Biblioteczka

Gerhard Lohfink, „Jeśli nie dzisiaj, to kiedy?”

Informacja prasowa 5.10.2016 r. Gerhard Lohfink, „Jeśli nie dzisiaj, to kiedy?”, liczba stron: 248 , cena: 25,00 zł, ISBN: 978-83-7516-933-1 Nieoczywiste myśli o Bogu i

Informacja prasowa 5.10.2016 r.

Gerhard Lohfink, „Jeśli nie dzisiaj, to kiedy?”, liczba stron: 248 , cena: 25,00 zł, ISBN: 978-83-7516-933-1

Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie
Jeśli nie dzisiaj, to kiedy? to duchowe przemyślenia znanego kapłana i biblisty. Krótkie i zwięzłe. Czasem prowokacyjne, humorystyczne, czasem spokojne i wyważone, zawsze jednak pełne mądrości.

Lohfink pobudza do myślenia, niekiedy skłania do sprzeciwu, jednak nigdy nie nudzi. Ta książka ma zadziwiającą siłę duchową.
Jak przekonuje sam autor, to książka do codziennego studiowania, która powinna leżeć na nocnej szafce obok budzika i telefonu komórkowego. Zapewnia, jej lektura przed snem: „anegdoty, żarty, a między nimi krótsze i dłuższe teksty o najważniejszych życiowych kwestiach – coś, co pomoże dobrze przespać noc? Może się jednak zdarzyć, że czasem w trakcie lektury odejdzie Wam ochota do spania.” Dlatego ostrzega, że „czytanie tej książki może być niebezpieczne!”
Książka Jeśli nie dzisiaj, to kiedy? wraz z pozycją Większa radość jest z dawania rozpoczynają nową serię wydawniczą Widok z Sykomory

O serii Widok z Sykomory
Zacheusz, człowiek niewielkiego wzrostu, musiał wspiąć się na sykomorę, by zobaczyć Jezusa. Ale siedząc wśród jej rozłożystych konarów, zobaczył również siebie i swoje życie. Zobaczył i zmienił. Niekiedy i my potrzebujemy „wspiąć się na sykomorę”, by nabrać odpowiedniej perspektywy. Temu właśnie służą niewielkie książeczki, publikowane w tej serii – są jak gałęzie, z których możemy spoglądać na siebie, na swoją wiarę i dostrzec to, co istotne.

O autorze:
Gerhard Lohfink – kapłan, wybitny egzegeta Nowego Testamentu, emerytowany profesor Uniwersytetu w Tybindze. Jest teologiem Katholische Integrierte Gemeinde, wykładowcą w Accademia per la Teologia del Popolo di Dio, znanym i uznanym autorem licznych publikacji na temat Nowego Testamentu.

hastagi na stronie:

#Misionarki Chrystusa Króla Przyiecje Kandydatek do Zakonu #Siostry Dominikanki CZY ANNA JEST PRZYIENTA DO ZAKONU #Siostry Misionarki Chrystusa Króla PRZYIECJE ANNY DO ZAKONU #Siostry Dominikanki CZY ANNA JEST PRZYIENTA W LIPCU DO ZAKONU #Dominikanki CZY ANNA W CZERWCU JEDŹIE DO ZAKONU #Siostry Misionarki Chrystusa Króla CZY ANNA DOSTANJE LIST #Siostry Misionarki Chrystusa Króla CZ ANNA JEST PRZYIENTA 14 WRZEŚNIA DO ZAKONU #Dominikanki CZY W LIPCU ANNA JEST PRZYIENTA #Dominikanki CZY PRZYIENTA KANDYDATKA Z PŁOT JEDŹIE DO ZAKONU W MAJU #Dominikanki CZY ANNA JEDŹIE DO ZAKONU

A to już wiesz?  Apostołowie miłosierdzia Elizy Piotrowskiej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy