Biblioteczka Co czytać Do czytania

Nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha – Kwiecień 2015

Nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha – Kwiecień 2015 Sarah. Księżniczka Antonella Anghinoni 173 x 240 mm, 64 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami, ISBN 978-83-7516-825-9 cena 20,00

Nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha – Kwiecień 2015

Sarah. Księżniczka

Antonella Anghinoni

173 x 240 mm, 64 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami, ISBN 978-83-7516-825-9

cena 20,00 zł

To pierwszy tytuł z serii „Płatki” przybliżającej dzieciom, zwłaszcza dziewczynkom, postacie niezwykłych kobiet z kart Starego Testamentu.

Książka przedstawia historię Sarah, żony Abrahama, pierwszej pramatki w dziejach zbawienia. Słynęła ona nie tylko z zalet ducha, ale i z wielkiej urody.

Intrygującą i dynamiczną fabułę autorka opiera przede wszystkim na Biblii, korzysta jednak też z tradycji i legend żydowskich. Znakomite i pełne wdzięku ilustracje, pomysłowa szata graficzna są dodatkowym atutem tej pięknej książki.

Zawiera ona również ciekawe wyjaśnienia, przepis na podpłomyki oraz papierową laleczkę z sukienkami do wycinania.

Rebeka. Wymarzona panna młoda

Antonella Anghinoni

173 x 240 mm, 64 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami, ISBN 978-83-7516-826-6

cena 20, 00 zł

To kolejny tytuł z serii „Płatki”. Ta piękna, uczynna i odczytująca zamysły Boga, dziewczyna została żoną Izaaka, taką, o której marzył. Jej synami byli bliźniacy i rywale – Ezaw i Jakub. Przedstawiając niezwykłą historię tej rodziny, ważnej w dziejach zbawienia, autorka wykorzystuje nie tylko tekst Biblii, ale także tradycję i legendy żydowskie.

Pomysłowa i pełna uroku szata graficzna jest integralną częścią książki. Zawiera ona ponadto ciekawe wyjaśnienia, instrukcję, jak wykonać z gliny „dzban Rebeki”, przepis na zupę z soczewicy oraz papierową laleczkę z sukienkami do wycinania.

Mój biblijny skarb

tekst: Karin T. Juhl, ilustracje: Nancy Munger

książka z rączką

155 x 155 mm, 40 stron, oprawa twarda, ISBN 978-83-7516-763-4

cena: 25 zł

Mój biblijny skarb to doskonałe wprowadzenie we wspaniały świat słowa Bożego. Do tej pięknie zilustrowanej książeczki wybrano dwadzieścia najbardziej ukochanych przez wszystkich opowieści biblijnych i ulubionych Jezusowych przypowieści. Przystępny, odpowiedni dla dzieci język oraz pogodne i ciekawe ilustracje gwarantują, że będzie to ulubiona książeczka każdego malucha.

A to już wiesz?  Święty Filip Neri

Dzięki uchwytowi książkę można wszędzie ze sobą zabrać, co daje dzieciom dużo radości i zabawy.

Daniel Ange

SOS! Zabija się życie… ale ŻYCIE zwycięży!

145 x 225 mm, 308 stron, oprawa miękka, ISBN 978-83-7516-675-0

cena 34,90 zł

Ojciec Daniel-Ange (znany francuski benedyktyn, ewangelizator) żarliwie nawołuje do przeciwstawienia się wszelkim przejawom niszczenia ludzkiego życia, życia, które dał nam Bóg. Dokonując wieloaspektowej analizy i powołując się na nauczanie i dokumenty Kościoła, pokazuje m.in. zło aborcji, eutanazji, wspomaganego samobójstwa, metody in vitro, stosowania tzw. „pigułki po”, zjawiska rodzin jednopłciowych. Jego rzeczowa argumentacja poparta licznymi przykładami powinna poruszyć każdego. Jak sam pisze: „ta szczerość może niektórych szokować. Ale czy to oznacza, że przez wzgląd na tych niektórych mam zamilknąć?”.

Moj_biblijny_skarb

Rebeka_800px

Sarah_800px

SOS

Patroni:

Przewodnik Katolicki, Głos dla życia, Do rzeczy, Idziemy, Fronda.pl, Ekai.pl, Moje Książki, Fundacja głos dla życia, Centrum Wspierania Inicjatyw dla rodziny, Otoczmy troską życie, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, Radio Emaus, Radio Maryja, Telewizja Trwam

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy