Rekolekcje

Internetowe Rekolekcje Adwentowe

“Na początku…”

Tymi słowami rozpoczyna się Księga Życia – Biblia, która opisuje fascynującą przygodę Boga z ludźmi. Wiemy, że wszystko, co stworzone, ma swój początek. W Bogu wszystko się zaczyna i to On jest Pierwszy we wszystkim. To miłość skłoniła Go do tego, by dać początek człowiekowi, który jako jedyne stworzenie jest w stanie tę miłość przyjąć i dać na nią swoją odpowiedź. Zanim pojawił się pierwszy grzech – już była wielka łaska Boga. Zanim w sercu człowieka zrodzi się pragnienie nawrócenia – Bóg już działa dla niego i w nim, przyzywając go do siebie i pragnąc głębokiej relacji z nim. Zanim o coś poprosimy – On już o tym wie. Bóg jest początkiem wszystkiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach, podczas których popatrzymy na te wszystkie „początki”. Będziemy chcieli zobaczyć Boga, który nie tylko stwarza świat i człowieka, ale też pierwszy wychodzi do swojego stworzenia z propozycją głębokiej i osobistej relacji z Nim . To Bóg pierwszy kocha, pierwszy przebacza, pierwszy zaprasza do wspólnoty miłości. Zanim Ty Jemu zawierzysz i zaufasz, trzeba byś zobaczył, że On pierwszy zaufał Tobie i uwierzył w Ciebie. Kiedy trudno Ci Go kochać, ważne jest, byś sobie uświadomił, że Bóg jest pierwszy w miłowaniu Ciebie. I do tego stopnia Cię ukochał, że „zesłał Swego Syna Jednorodzonego, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3, 16).

Podczas tych rekolekcji chcemy Ci zaproponować sposób modlitwy zwany kontemplacją. Zanim rozpoczniesz rekolekcje przeczytaj kilka razy o tym, jak tą modlitwę przeprowadzić (link poniżej “jak się modlić podczas rekolekcji”). Korzystaj również ze wszystkich uwag i sugestii jakie będziemy podawali w każdym wprowadzeniu do modlitwy (znajdziesz je w linku poniżej “wprowadzenia do modlitwy”).

Internetowe Rekolekcje Adwentowe na http://www.e-dr.jezuici.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ASC   #Acuto   #Adoratorek   #Adoratorki   #Adres   #Adresy   #Anna Kleszczy   #Apostolat   #Artykuł   #Artykuły   #Belgia