V Rocznica Powstania Kościoła Ulicznego w Warszawie

V Rocznica Powstania Kościoła Ulicznego w Warszawie

W najbliższą środę, 9 września, przy metrze Centrum o godz. 19, odbędą się uroczyste obchody 5 rocznicy powstania Kościoła Ulicznego w Warszawie. Jego działalność wywiera niekwestionowany wpływ na środowisko osób bezdomnych, z którym władze miasta od lat nie potrafią dać sobie rady.

Od czasu, gdy Kościół Uliczny rozpoczął swoją działalność w 2010 roku, jego wolontariusze rozdali już ponad 65 tys. posiłków oraz tysiące ubrań i butów, a terapię w należącym do organizacji ośrodku podjęło już ponad 100 osób. – Karmienie osób bezdomnych i potrzebujących to obok głoszenia Ewangelii największa misja Kościoła Ulicznego – twierdzi jego pastor i założyciel Paweł Bukała. Według niego Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa może zmienić nawet najbardziej zdegenerowanego człowieka.

W tegorocznej uroczystości weźmie udział wielu pastorów warszawskich kościołów oraz liderzy Kościoła Ulicznego z innych miast. Zagra i zaśpiewa Michał Rassek z zespołem, Kolah oraz podopieczni ośrodka Nowy Początek. Dla wszystkich gości będą bezpłatne kiełbaski z grilla oraz kawa. Osoby bezdomne będą mogły skorzystać z darmowego strzyżenia.

Zaproszenie:

Czym jest Kościół Uliczny?

Kościół Uliczny to inicjatywa chrześcijan, których pragnieniem jest niesienie dobrej nowiny najuboższym i bezdomnym. Ich wspólnym marzeniem jest to, aby wszyscy Polacy mogli poznać Boga i doświadczyć jego działania. Paweł i Marta Bukała z pomocą Artura Pawłowskiego, 1 września 2010 rozpoczęli działalność misyjną, organizując swoje pierwsze nabożeństwo na ulicach Warszawy. Od tego czasu, inicjatywa rozprzestrzeniła się po całej Polsce (obecnie w 9 miejscach). Jej dynamiczny rozwój zaowocował powstaniem w 2011 r. ośrodka dla osób bezdomnych i uzależnionych Nowy Początek. Przy warszawskim Kościele Ulicznym uruchomiono Namiot Uzdrowienia – inicjatywę skierowaną do osób chorych. Posługa modlitwy o uzdrowienie stała się ważnym elementem ulicznych nabożeństw i błogosławieństwem dla osób, które dzięki wierze i zaangażowaniu chrześcijan z różnych denominacji w nadprzyrodzony sposób odzyskały zdrowie.

Obchody V Rocznicy Powstania Kościoła Ulicznego w Warszawie
Patelnia (przy stacji Metro Centrum)
9.9.2015, godz. 19:00

KU1

plakat

hastagi na stronie:

#Dominikanki PRZYIECIE ANNY ŁYCZKO Z PŁOT #Siostry Dominikanki CZY ANNA BEDŹIE BŁOGOSŁAWIONA #Dominikanki POSTULAT ANNY ŁYCZKO WYSŁANA SUKIENKA ZAKONA #Siostry Jmienia Jezus CZY ANNA ZŁOŻY ŚLUBY #Siostry Misionarki Chrystusa Króla CZY MATKA PRZYIEŁA ANNE #Siostry Dominikanki UCZYNKI MIŁOSIERNE ANNY KANDYDATKI NA OŁTARZE #Siostry Misionarki Chrystusa Króla CZY ANNA DOSTANJE SUKIENKE ZAKONĄM #Siostry Jmienia Jezus CZY LIST ANNA DOSTANJE #Siostry Dominikanki CZY KURIER DOSTARCZY LIST #Siostry Dominikanki CZY ANNA BEDŹIE WYNIEŚIONA NA OŁTARZE

Authors
Top